Najświeższe aktualności:

Akcja „Pomoc frankowiczom” Data dodania: 22-09-2017 Okręgowa Rada Adwokacka uprzejmie informuje, iż - zgodnie z otrzymaną informacją z Naczelnej Rady Adwokackiej - od  5 października br. startuje akcja „Pomoc frankowiczom”. ... Zaproszenie na konferencję Data dodania: 20-09-2017       Zgodnie z informacją otrzymaną od pana dr hab. Mariusza Frasa z  Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach...

aktualności

Okręgowa Rada Adwokacka w CzęstochowieAkcja „Pomoc frankowiczom”
Data dodania: 22-09-2017


Okręgowa Rada Adwokacka uprzejmie informuje, iż - zgodnie z otrzymaną informacją z Naczelnej Rady Adwokackiej - od  5 października br. startuje akcja „Pomoc frankowiczom”.


Akcja jest dobrowolna i pomoc prawną będą świadczyć tylko ci adwokaci, którzy zgłoszą swój akces. Komisja Wizerunku i Ochrony Prawnej przy NRA, która jest organizatorem przedsięwzięcia, informuje, że adwokaci, którzy chcieliby dołączyć, mogą się zgłaszać do 29 września br.

Adwokaci, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie proszeni są o zgłoszenie się do adw. Grzegorza Prigana, koordynatora akcji: grzegorz.prigan@nra.pl   

W zgłoszeniu prosimy wskazać dane: imię i nazwisko, adres kancelarii, numer telefonu, adres mailowy.


Celem kampanii jest udzielanie pomocy prawnej osobom, które posiadają kredyty indeksowane lub denominowane do waluty obcej i ochrona ich praw z uwagi na zbliżający się okres przedawnienia dla znacznej liczby osób, którym udzielono kredytów w latach 2007 i 2008. Nadto celem kampanii jest poinformowanie w/w osób o możliwościach ochrony ich praw na etapie przedsądowym oraz sądowym, a także skierowanie potencjalnych klientów do kancelarii adwokackich i wyjaśnienie im złożoności problemu oraz zagrożeń wynikających ze wzmożonej działalności kancelarii odszkodowawczych, które oferują swoje usługi jedynie za sukces w wysokości 30%.


Kampania w sensie formalnym zostanie zorganizowana analogicznie jak Dzień Bezpłatnych Porad Prawnych, czyli pomoc prawną będą świadczyć tylko adwokaci, którzy dobrowolnie zgłoszą swój akces. 

Pełna lista adwokatów biorących udział w „Pomocy frankowiczom” zostanie zamieszczona na stronie adwokatura.pl  po 29 września br. 

 

 

Zaproszenie na konferencję
Data dodania: 20-09-2017

 

 

 

Zgodnie z informacją otrzymaną od pana dr hab. Mariusza Frasa z  Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji w ramach APKC, która odbędzie się tym razem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11B w dniu 13 października (piątek) b.r., w godzinach 09:15 – 16.30. 

Z uwagi na jednodniowy program obrad i rozpoczęcie konferencji w godzinach rannych, organizatorzy zapraszają do Katowic dzień wcześniej - 12 października 2017r. Jeśli życzą sobie Państwo pomoc w rezerwacji noclegu lub pomoc w sprawach organizacyjnych, prosimy o kontakt z panią Magdaleną Sobas msobas@us.edu.pl lub panią Aneta Pająk-Kozub apajak@us.edu.pl.

Informacje o pobliskich hotelach >>>

 

Przedmiotem obrad będzie następująca tematyka:

1. Sposoby współdziałania (włącznie z tzw. spółką cichą, umowami partycypacyjnymi i innymi postaciami spółek wewnętrznych),

2. Zwykła spółka zewnętrzna,

3. Spółka prowadząca przedsiębiorstwo,

4. Umowy kooperacyjne.

 

Zapisy i szczegółowy program zjazdu na stronie http://www.projektkc.uj.edu.pl .

 

 

 

 

Mistrzostwa Polski Adwokatów w MTB
Data dodania: 19-09-2017
 
Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do decyzji Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Adwokata Jacka Treli o objęciu honorowym patronatem Mistrzostw Polski Adwokatów w kolarstwie górskim, mamy przyjemność przedstawić szczegóły zawodów:
 
Mistrzostwa Polski Adwokatów w MTB
 
Komisja Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie oraz Fundacja Rowerowa Jura są organizatorami Mistrzostw Polski Adwokatów w MTB.
Mistrzostwa odbędą się pod honorowym patronatem Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej – adwokata Jacka Treli (w ramach maratonu MTB – którego pełny regulamin znajduje się na stronie organizatora oraz w załączniku, w formacie pdf).
Zgodnie z regulaminem, w mistrzostwach udział wziąć mogą zarówno adwokaci jak i aplikanci adwokaccy.
Mistrzostwa Polski Adwokatów, objęte także patronatem PZKol rozegrane zostaną na trasie odpowiadającej wymaganiom Polskiego Związku Kolarskiego (na dystansie „HARD” o dł. 40 km) w kategoriach: OPEN dla kobiet oraz OPEN dla mężczyzn.
Równolegle, dla mniej zaawansowanych technicznie, w ramach dystansu „EASY” (20 km) odbędzie się wyścig adwokacki (startujący w nim adwokaci i aplikanci adwokaccy zostaną odrębnie sklasyfikowani) o Puchar Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie, Aleksandry Przedpełskiej.
TERMIN IMPREZY: 1.10.2017r., start godz. 11.00
MIEJSCE: Częstochowa
 
Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie organizatora – pod linkiem:
 
TREK DEMO DAY
Jednocześnie pragniemy poinformować, że zawody w dniu 1.10.2017. są częścią większej imprezy.
Już w dniu 30.09.2017. odbędzie się (TREK Demo Day) impreza organizowana przez jednego z naszych partnerów – Fabryka Rowerów / TREK.
W ramach Demo Day dostępnych będzie prawie 100 rowerów TREK, w tym modele 2018 - szosowe górskie i nowość!: rowery ze wspomaganiem elektrycznym (sobota/niedziela od 10.00 do 18.00 / wypożyczanie do godz. 17.00, zwrot do godziny 18.00)
 
Dla uczestniczących w zawodach adwokatów, Partner nasz oferuje bezpłatne wypożyczenie roweru także na sam wyścig.
Szczegóły pod linkiem:
                
OFERTA PROMOCYJNA  
Zachęcamy do udziału w całej imprezie. A w związku z koniecznością rejestracji w biurze zawodów rano w dniu startu, i ewentualną potrzebą noclegu dla przyjezdnych z odleglejszych zakątków Polski, nasz Partner: Hotel Scout oferuje dla startujących w Mistrzostwach Polski Adwokatów specjalnie przygotowany pakiet obejmujący m.in.:
- dwa noclegi z przedłużoną dobą w niedzielę (w dniu zawodów)
- trening na trasie wyścigu ·
- Imprezę integracyjną z turniejem w kręgle
- prezentację rowerów TREK
- prezentację urządzeń GARMIN
szczegółowy harmonogram w załączniku oraz pod linkiem: Pakiet Promocyjny Hotelu Scout
 
Serdecznie zapraszamy koleżanki i kolegów adwokatów oraz aplikantów adwokackich do udziału w Mistrzostwach. 
 
 
Do zobaczenia w Częstochowie! 
 

 

informacje dot. zawodów i zgłoszenia:
 
 
ze sportowym pozdrowieniem 
 
w imieniu Fundacji Rowerowa Jura                 
adwokat Piotr Ledecki 

  

w imieniu Komisji Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie
adwokat Jakub Janik

 

Regulamin MTB >>>

Pakiet promocyjny >>>

 

Międzynarodowa konferencja „Czy tajemnica adwokacka jeszcze istnieje?”
Data dodania: 16-09-2017

Informujemy, że w dniu 6 października 2017 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja „Czy tajemnica adwokacka jeszcze istnieje?”, organizowana w sercu Krakowa w hotelu Holiday Inn (ul. Wielopole 4). Program merytoryczny konferencji skupia się wokół trzech zagadnień, którym poświecono poszczególne panele: I. Adwokat w postępowaniu międzynarodowym; II. Adwokat a dostęp do informacji niejawnych; III. Adwokacka tajemnica zawodowa.

 Szczegóły >>>

Zgłoszenia prosimy dokonać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.fbe.adwokatura.krakow.pl

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z programem oraz do rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 9.00 - 16.15. Szczegółowe informacje znajdą Państwo pod następującym adresem:

www.fbe.adwokatura.krakow.pl

 PROGRAM >>>

Szkolenie - oferta
Data dodania: 15-09-2017

 

 

Okręgowa Rada Adwokacka w ślad za organizatorem informuje, że w dniu 29 września 2017 r. w Warszawie, odbędzie się szkolenie nt.:

 

Odpowiedzialność za szkody medyczne.

 

W programie szkolenia m.in.:

1.       Prawa pacjenta do pełnej i rzetelnej informacji o stwierdzonej  chorobie.

2.       Warunki skutecznej zgody pacjenta na zabieg medyczny.

3.       Wykonanie zabiegu medycznego bez zgody.

4.       Błąd w sztuce lekarskiej.

5.       Odpowiedzialność lekarza  i zakładu leczniczego za wyrządzoną pacjentowi szkodę w zależności od rodzaju zatrudnienia.

6.       Naprawienie szkody wyrządzonej pacjentowi.

 

Szkolenie poprowadzi jeden z największych autorytetów z zakresu prawa w Polsce: Pani Sędzia SN dr Helena Ciepła

Doktor nauk prawnych. Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych z zakresu prawa i postępowania cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz ustawy o księgach wieczystych i hipotece, m.in. Komentarzy do Kodeksu cywilnego, Kodeksu postępowania cywilnego, Kodeksu Rodzinnego i opiekuńczego oraz Ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Odznaczona Krzyżem Komandorskim za zasługi dla wymiaru sprawiedliwości, za kształtowanie zasad demokratycznego państwa prawa i kultury prawnej. Wykładowca uczelni wyższych.  

Pełne informacje o szkoleniu znajdą Państwo na:

http://www.szkolenia-prawne.pl/szkolenie/odpowiedzialnosc-szkody-medyczne/

 

 

 

Łącznie newsów: 104
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21