Najświeższe aktualności:

XI Konferencja Fundacji Court Watch Polska nt. Jakie konsekwencje dla obywateli niosą ostatnie zmiany w kpc i kpk? Data dodania: 17-09-2021   Szanowni Państwo! W dniu 24 września 2021 roku odbędzie się XI Konferencja Fundacji Court Watch Polska nt. Jakie konsekwencje dla obywateli niosą ostatnie zmiany w kpc i kpk? Informujem... Data dodania: 09-09-2021   Kochani Przyjaciele Prawnicy,   Z radością Was  zawiadamiam i zapraszam na ogólnopolską pielgrzymkę prawników na Jasną Górę, poniżej przekazuję zaprosz...

aktualności

Okręgowa Rada Adwokacka w CzęstochowieXI Konferencja Fundacji Court Watch Polska nt. Jakie konsekwencje dla obywateli niosą ostatnie zmiany w kpc i kpk?
Data dodania: 17-09-2021

 

Szanowni Państwo!

W dniu 24 września 2021 roku odbędzie się XI Konferencja Fundacji Court Watch Polska nt. Jakie konsekwencje dla obywateli niosą ostatnie zmiany w kpc i kpk?

Informujemy, że pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na udział stacjonarny w konferencji, która odbędzie się w ADN Centrum Konferencyjne, Browary Warszawskie, Grzybowska 56, 00-844 Warszawa. Ponadto mogą Państwo uczestniczyć w konferencji także online - liczba miejsc nieograniczona!

Podczas konferencji poruszymy temat rosnącej liczby tymczasowych aresztowań i zmian w postępowaniu karnym (szczególnie art. 266 k.p.k.), a także podejmiemy rozmowę na temat zmian w postępowaniu cywilnym dotyczących posiedzeń niejawnych, e-doręczeń i ograniczeń składów wieloosobowych.

Poza głównymi panelami dyskusyjnymi przedstawimy również najnowsze wyniki Obywatelskiego Monitoringu Sądów oraz wyniki monitoringu przestrzegania zasady jawności w sądach w trakcie pandemii Covid-19.

Zachęcamy również do uwzględnienia udziału w konferencji w Państwa planie doskonalenia zawodowego. Uczestnicząc w konferencji mogą Państwo liczyć na niezbędne w tym zakresie zaświadczenie.

Więcej informacji o konferencji i rejestracja na stronie https://courtwatch.pl/projekty/projekty-biezace/konferencja-2021/

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Court Watch Polska

 

--
 

 

Data dodania: 09-09-2021

 

Kochani Przyjaciele Prawnicy,

 

Z radością Was  zawiadamiam i zapraszam na ogólnopolską pielgrzymkę prawników na Jasną Górę, poniżej przekazuję zaproszenie duszpasterza krajowego, łączę się z Wami w modlitwie,

Wasz ks. Jan Koclęga

 


Szczęść Boże.
P.T. Czcigodni Księża Duszpasterze prawników,

Uprzejmie informuję, że w tym roku organizujemy Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przesyłam plakat / zaproszenie w formie elektronicznej z hasłem i programem pielgrzymki. Proszę o rozpropagowanie informacji w możliwie najszerszy sposób. Jeśli ktoś z Księży chciałby wydrukować plakat w zwyczajnej formie, proszę o informację. Udostępnimy wówczas plik, z którego można będzie profesjonalnie go wydrukować.

Liczę na spotkanie na Jasnej Górze w sobotę dnia 2 października br. i serdecznie zapraszam.

 

Pozdrawiam.

Ks. Tomasz Czarnocki, krajowy duszpasterz prawników  

 


 

 

 

Oferta podyplomowych studiów SGH
Data dodania: 09-09-2021

 

 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Podyplomowych Studiów SGH „Pomocy publicznej”


>>>>>> do pobrania >>>>>>

Data dodania: 09-09-2021

 

Uprzejmie informujemy iż na dzień 30 września 2021 r.  wyznaczony został termin kolejnego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie wg następującego porządku:

1.                Sprawy organizacyjne i samorządowe,

2.                Sprawy osobowe,

3.                Sprawy aplikantów adwokackich,

4.                Wizytacje Kancelarii Adwokackich,

5.                Sprawy finansowe,

6.                Skargi i wnioski,

7.                Sprawy dyscyplinarne,

8.                Wolne wnioski.

 

VI Otwarte Mistrzostwa Adwokatury w Bocce o Puchar Dziekana ORA w Częstochowie
Data dodania: 08-09-2021

 

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

 

w imieniu Komisji Sportu przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Częstochowie zapraszamy do udziału w VI Otwartych Mistrzostwach Adwokatury w Bocce o Puchar Dziekana ORA w Częstochowie, które odbędą się w dn. 11 września 2021 r. na terenie boiska do siatkówki plażowej przy ul. Wręczyckiej 259 w Częstochowie (Korty Tenisowe ASPRO), godz. 10.00.

 

Do udziału w zawodach zachęcamy wszystkich Adwokatów i Aplikantów adwokackich, jak również przedstawicieli innych zawodów prawniczych wraz z rodzinami i przyjaciółmi (system drużynowy - cztery osoby w drużynie). Istnieje możliwość skompletowania drużyny na miejscu, w razie nie posiadania zespołu.  Zapisy odbędą się o godz. 9.45 w dniu zawodów. Komisja zaplanowała liczne atrakcje, w tym nagrody- puchary oraz skromny poczęstunek w formie ogródka grillowego.

 

 

Ze sportowymi pozdrowieniami,

 

Adw. Lech Kasprzyk

Adw. Marcin Janik

Adw. Michał Służalec

 
 
 
 
 

 

 


 


Łącznie newsów: 75
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15