Najświeższe aktualności:

Data dodania: 07-06-2021  Uprzejmie informujemy iż na dzień 17 czerwca 2021 r.  wyznaczony został termin kolejnego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie wg następującego porządku: 1. &n... Informacja Data dodania: 02-06-2021 Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Biuro Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie będzie nieczynne.      ...

aktualności

Okręgowa Rada Adwokacka w CzęstochowieData dodania: 07-06-2021

 Uprzejmie informujemy iż na dzień 17 czerwca 2021 r.  wyznaczony został termin kolejnego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie wg następującego porządku:

1.                Sprawy organizacyjne i samorządowe,

2.                Sprawy osobowe,

3.                Sprawy aplikantów adwokackich,

4.                Wizytacje Kancelarii Adwokackich,

5.                Sprawy finansowe,

6.                Skargi i wnioski,

7.                Sprawy dyscyplinarne,

8.                Wolne wnioski.

 

Informacja
Data dodania: 02-06-2021


Uprzejmie informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek)

Biuro Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie będzie nieczynne.

 

 

 

Izbowy Konkurs Krasomówczy Aplikantów Adwokackich
Data dodania: 02-06-2021

 


W dniu 25 maja 2021 r., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się Izbowy Konkurs Krasomówczy, w którym wzięli udział aplikanci tut. Izby.

Konkurs wygrał apl. adw. Paweł Kotlewski. Drugie miejsce zajęła apl. adw. Natalia Kukuła, a trzecie miejsce zdobyła apl. adw. Martyna Skwara.  Zdobywcy tych pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody pieniężne.

Do udziału w Środowiskowym Konkursie Krasomówczym przechodzą aplikanci adwokaccy: Paweł Kotlewski oraz Natalia Kukuła.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 

i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

Relacja z ostatniego Rajdu Rowerowego KASZUBY 2021 KRAP
Data dodania: 02-06-2021

Rajd Rowerowy KASZUBY 2021 KRAP zakończony. Prawdę mówiąc należałoby  powiedzieć ,że niestety….że  co piękne jest już tylko wspomnieniem...bo...  to  spotkanie klubowiczów cyklistów i ich Przyjaciół było zjawiskowe  za sprawą  jego miejsca i czasu ,   a nade wszystko zakochanych w turystyce rowerowej  osób, przybyłych z całego kraju.

Dla wielu z  Nas pokonanie często 700 km,  by spotkać się nad jeziorem Garczyn, oderwać się od rzeczywistości covidowej, pobyć ze sobą, odkurzyć przyjaźnie , czy też ,tak po prostu,   poplotkować , było  jedynie  malutkim nieistotnym  kosztem  dla pozyskania  Towarzysko-Sportowej Wartości .

 

               Było nas  wielu …  Jedynie, tytułem tylko  częściowej  prezentacji  obecnych klubowiczów i naszych Przyjaciół wymienię  i wskaże, że gród Smoczy  godnie reprezentował  kolega Stanisław Kłys     -   tym razem wyposażony w topowego elektryka. Iławę i Olsztyn,  jak i zawsze, sportowe małżeństwa Barbary i Andrzeja Kozielskich oraz Danusi i Andrzeja Kempów. W ich przypadku połowa     związkowców  była już zelektryfikowana  - co  potwierdza tylko modę  i  nowe prądy  w   świecie wielbicieli ekologicznych dwóch kółek.  Po dłuższej przerwie  wrócił do nas Lech Kurpios z uroczą małżonka Anetką. Najsilniejszą i najliczniejszą reprezentację przysłało, przeżywające gorączkę przedwyborczą,  miasto Rzeszów -  w osobach małżonków ślubnych Beaty i Adama Heinów z prześliczna córeczką Zuzią oraz Moniki i Andrzeja Leszczaków. Ambasadorami miejscowych mieszkańców okolic Borów Tucholskich byli Małgosia Derezińska oraz gospodarz spotkania i      Komandor w jednej osobie, kolega Łukasz Kozłowski. Rzecznikiem górali nizinnych był     nowosądeczanin Wojciech Gąsiorowski. Stolice natomiast reprezentował , znany i uznany  narciarz, Ludwik Żukowski. W przypadku Ludwika wizyta na Kaszubach szwajcarskich miała dodatkowy  wymiar    szczególny….  bo sentymentalny .

                Ogólnie  rzecz ujmując ... na Kaszuby zjechała prawie cała  śmietanka  towarzysko-sportowa Naszej ukochanej rodzimej Adwokatury .  Ci zaś ,   co zaniechali  ....    niech tylko żałują... -  żałują widoków .... urzekających  swoim  pięknem lasów i    niezliczonych jezior... nieskonsumowanych przysmaków z kuchni kozielsko-kłysowej  -  w wydaniu  i w przygotowaniu naszej /!/  Królowej delikatesów podniebiennych Barbary Marii z Iławy .

 

               Szczególne i  zasłużone podziękowania  od  nas wszystkich  należą się Komandorowi Łukaszowi  Kozłowskiemu... za miła atmosferę i fajną  pogodę... za boskie trasy... za wszystko/!/. W jego przypadku i, przy ujmującej osobistej kulturze, coraz częściej i głośniej kolegę mecenasa Organizatora określa się mianem Złotego Chłopca KRAP. Jedynie, już tylko na marginesie prezesowskiego sprawozdania komunikuję, iż przedłoży on /czytaj Komandor Rajdu/,poniżej, tytułem uzupełnienia i rozwinięcia innych wątków minionego już spotkania, autorską źródłową relację .

 

               Spotkania klubowe  są i będą  skarbnicą nowych doświadczeń ,a nawet  wiedzy formalnej i tajemnej, i to -   niezależnie od wieku, ani też płci. Należy odnotować pojawienie się w naszym kodeksie klubowym nowej i rewolucyjnej normy zachowania, która zostanie w nim zapisana wraz z nazwiskiem jej Twórcy. Okazało się bowiem, że życiu rowerzystów klubowiczów nieznana była dotychczas następująca  dyrektywa. Otóż ,   w  sytuacji gdy partner lub partnerka / należy ją stosować także  w relacjach  przymałżeńskich /zgubi  się w lesie, przykładowo w Borach Tucholskich - to czymś niestosownym i zabronionym  pod określną w kodeksie sankcją  - jest telefonowanie ,wysyłanie SMS-ów , MMS-ów, czy  też  faksów , do drugiego  partnera z prośbą o ratunek, gdy rzeczony partner /czytaj też współmałżonek / w tym czasie przebywa w ciepłym pokoju hotelowym i pozostaje pod jeszcze cieplejszym prysznicem . Wartością  chronioną przedmiotową normą staje się  prawo do wypoczynku i prawo do  ciepłej wody . Inne rzeczy  i wydarzenia muszą  zejść  na plan drugi.  W świetle  przepisów wprowadzających regulację, w takiej sytuacji należy  wówczas  dzwonić,  przy zachowaniu następującej kolejności, do komandora, następnie do rzecznika prasowego kluby , skarbnika  i na końcu,  dopiero, do prezesa  -  chyba że ten ostatni , także zażywa relaksującej kąpieli .  

 

               Z wielką przyjemnością  oraz   z  kronikarskiego  obowiązku głoszę , że  w ramach spotkania przyjęliśmy do Klubu Rowerowego Adwokatury Polskiej pięcioro nowych członków: są nimi Zuzia Hein lat 6. Umiejętnościami  i kondycją, ta młodziutka osóbka, nie odbiega już od wielu nastolatek. Jej przejazdy po leśnych trasach z podjazdami na odcinkach ponad 30 km były czymś normalnym i wręcz rutynowym. Ktoś może powiedzieć, że to geny ojcowskie, że szlachectwo zobowiązuje. To wszystko prawda, tylko że opis taki jest niepełny, brak bowiem w nim jednego przymiotu. Zgadnijcie czytelnicy i klubowicze, jakiego? Odpowiedź jest oczywista i prosta: Talentu. Droga Zuziu... prezes KRAP jest bardzo dumny z Ciebie, o  rodzicach już nie  będę wspominał - bo to oczywiste. Kolejną  klubowiczką stała się Małgosia Derezińska.  Tak, tak ! to dorosłe już dziecko  jest  przedstawicielką  znanego usportowionego Rodu.  Przy jej charakterystyce i w jej przypadku, łatwiej wymienić te dyscypliny sportowe, których /Nasza już członkini / Małgosia nie uprawia -  bo są one w mniejszości. Twój  akces traktujemy  jako  wyróżnienie dla …. KRAP. Z  plotkarskiego  i tudzież  subiektywno-zazdrosnego punktu widzenia donoszę, że Małgosia jeździła, podobnie jak i niżej podpisany, aczkolwiek  w wersji bardziej ubogiej, na jednym z dwóch z najlepszych rowerów MTB, czyli na wyczynowym modelu karbonowo-ceramicznym Skalpel Cannondela, o wartości wręcz oszałamiającej dla zwykłego śmiertelnika. Listę nowych członków klubu zamykają trzej mężczyźni  z  południa  kraju   w osobach adwokatów Artura i Marcina Kosiorowskich oraz Jerzego Wojtowicza.  Już  wstępne oceny kolegów i koleżanek pozwalają na stwierdzenie, że klub pozyskał silne wsparcie personalne i.... składkowe. Na tyle mocne, że planowany wjazd na Turbacz /1310 m/ w dniach 25/26  czerwca w ramach planowanego kolejnego spotkania KRAP -  będzie czystą formalnością.

 

napisał  Cezary Lipko

prezes   KRAP

                                                                                                                                                                     www.klubrowerowyadwokatury.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komisja Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Rady Adwokackiej zaprasza wszystkich adwokatów na bezpłatny cykl szkoleń online.
Data dodania: 01-06-2021

 

Komisja Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Rady Adwokackiej zaprasza wszystkich adwokatów na bezpłatny cykl szkoleń online.

 

Cykl szkoleń online obejmie następujące zagadnienia:

  1. „E-doręczenia w kancelarii adwokackiej”, data szkolenia: 10 czerwca 2021 r w godz. 15:00 – 19:00

Prowadzący: prof. dr hab. Katarzyna Chałubińska – Jentkiewicz, Dr hab. nauk prawnych (UW i UJ), radca prawny, profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Prawa Mediów, OWI i Nowych Technologii w Instytucie Prawa Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, kierownik Centrum Badań nad Cyberbezpieczeństwem, członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS.

 

adw. dr Justyna Kurek, adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Publicznego na Instytucie Bezpieczeństwa Państwa na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego w Akademii Sztuki Wojennej.  Justyna Kurek jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresie prawa Internetu w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie elektronicznie formularza zgłoszeniowego do dnia 7 czerwca 2021 r. i odesłanie go na adres: osobowy@nra.pl.

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba punktów szkoleniowych: 3

Szkolenie to zostanie zarejestrowane, a następnie udostępnione na stronach internetowych samorządu adwokackiego. Z uwagi na przepisy RODO prosimy uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o udziale online w szkoleniu.

 

  1. "Dokumenty i podpisy elektroniczne w praktyce adwokata", data szkolenia: 21 czerwca 2021 r w godz. 15.00-19.00

Prowadzący:

Prowadzący: dr hab. Dariusz Szostek - radca prawny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Centrum Problemów Prawnych Techniki i Nowych Technologii, ekspert Parlamentu Europejskiego, członek European Union Intellectual Property Office oraz European Law Institute w Wiedniu i Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii

Michał Tabor, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie elektronicznie formularza zgłoszeniowego do dnia 15 czerwca i odesłanie go na adres: osobowy@nra.pl.

Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Liczba punktów szkoleniowych: 3

Szkolenie to zostanie zarejestrowane, a następnie udostępnione na stronach internetowych samorządu adwokackiego. Z uwagi na przepisy RODO prosimy uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o udziale online w szkoleniu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

adw. Grzegorz Kopeć

Przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego przy NRA

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY "E-doręczenia w kancelarii adwokackiej" >>>>>>>>>>>

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY "Dokumenty i podpisy elektorniczne w praktyce"  >>>>>>>>>>

 

Łącznie newsów: 120
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24