Najświeższe aktualności:

Data dodania: 17-11-2022   Szanowni Państwo, Pragniemy poinformować, że w dniu 18 listopada 2022 r. (piątek)  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie si... Święto Niepodległości Data dodania: 16-11-2022     W obchodach Święta Niepodległości wzięła udział – jak co roku - delegacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie. Kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Pił...

aktualności

Okręgowa Rada Adwokacka w CzęstochowieData dodania: 17-11-2022

 


Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że w dniu 18 listopada 2022 r. (piątek)  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowa pt. «KONSTYTUCJONALIZACJA PRAWA PRYWATNEGO A EUROPEIZACJA PRAWA PRYWATNEGO. PORÓWNANIE ZJAWISK» (http://ekpp.amu.edu.pl/). Konferencja objęta została patronatem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu na podstawie uchwały z dnia 26 maja 2022 roku.

Konferencja będzie prowadzona w trybie hybrydowym: stacjonarnie i online przy wykorzystaniu techniki informatycznej (system Microsoft Teams).

Swój udział w Konferencji wraz z referatami potwierdzili tak wybitni polscy cywiliści jak Profesorowie: Maciej Gutowski, Krzysztof Mularski, ks. Franciszek Longchamps de Berier, Ewa Łętowska (online), Marek Safjan (online), Maciej Szpunar, Fryderyk Zoll.

 

SZCZEGÓŁY I INFORMACJE >>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

Święto Niepodległości
Data dodania: 16-11-2022

 

 

W obchodach Święta Niepodległości wzięła udział – jak co roku - delegacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie. Kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli: Wicedziekan ORA adw. Aleksandra Przedpełska oraz Wicedziekan ORA adw. Piotr Fik.

 

 

Data dodania: 16-11-2022

 

 

Uprzejmie informujemy, iż na dzień 24 listopada 2022 r.  wyznaczony został termin kolejnego posiedzenia Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie.

 

 

 

Wykaz lekarzy sądowych Sądu Okręgowego w Częstochowie
Data dodania: 15-11-2022

 Szanowni Państwo,

poniżej do pobrania aktualny wykaz lekarzy sądowych Sądu Okręgowego w Częstochowie.

 

DO POBRANIA >>> WYKAZ >>>

 

 

 

Debata „Wadliwe ukształtowanie sądu – sanacja czy kasacja powołań sędziowskich” - zaproszenie
Data dodania: 14-11-2022

 Naczelna Rada Adwokacka, Komisja Praw Człowieka przy NRA oraz Instytut Legislacji i Prac Parlamentarnych NRA zapraszają na debatę pt. „Wadliwe ukształtowanie sądu – sanacja czy kasacja powołań sędziowskich”. Partnerem wydarzenia jest Komisja Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych.

Debata odbędzie się w formie hybrydowej w dniu 16 listopada b.r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie w godzinach 14:00-17:00 i będzie transmitowana online. Przedmiotem dyskusji będą  skutki powołań sędziowskich dokonywanych z udziałem Krajowej Rady Sądownictwa ukształtowanej na podstawie przepisów ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw. Prelegentki i prelegenci spróbują także odpowiedzieć na pytanie co zrobić, by uzdrowić wymiar sprawiedliwości w związku z wadliwymi powołaniami sędziowskimi.

Adwokatom za udział w konferencji - stacjonarny bądź zdalny - przysługują 3 punkty w ramach doskonalenia zawodowego.

Zapisy za pośrednictwem formularza do 14 listopada br.

Link do formularza zgłoszeń:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbvopEeZIHt1Ni9ySN5myv-bsubDTpzXSPVu0wPMbAxdpe9Q/viewform

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy sobie prawo do zamknięcia list przed upływem podanego terminu.

 

 

Adw. Natalia Klima-Piotrowska                                                      

Przewodnicząca Komisji Praw Człowieka przy NRA                   

adw. Dorota Kulińska

dyrektor Instytutu Legislacji i Prac parlamentarnych NRA

 

 

 

 

 

 

Łącznie newsów: 95
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19