Najświeższe aktualności:

Komunikat Data dodania: 02-12-2020   KOMUNIKAT   W ślad za wcześniejszą informacją dot. zgłaszania deklaracji dotyczących świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w 2021 roku, uprzejmie informujemy, iż loso... Rising Stars IX Edycja - zaproszenie Data dodania: 02-12-2020 ...

aktualności

Okręgowa Rada Adwokacka w CzęstochowieKomunikat
Data dodania: 02-12-2020

 


KOMUNIKAT

 

W ślad za wcześniejszą informacją dot. zgłaszania deklaracji dotyczących świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w 2021 roku, uprzejmie informujemy, iż losowanie nastąpi w dniu 3 grudnia 2020 r.

Do dnia 10 grudnia 2020 r. osoby, które zostaną wyznaczone do świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej zostaną indywidualnie poinformowane za pośrednictwem e-maila (w przypadku braku adresu e-mail tradycyjną pocztą).

 

Rising Stars IX Edycja - zaproszenie
Data dodania: 02-12-2020

Nowy wzór formularza - wniosek o legitymację
Data dodania: 24-11-2020

 

 

Legitymacje adwokackie

Biuro ORA w Częstochowie uprzejmie informuje, iż zmienił się formularz wniosku o wydanie legitymacji adwokackiej/aplikanta adw.

Poniżej zamieszczamy do pobrania aktualny formularz.

Do wypełnionego formularza należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm.

Legitymacja bez mikroprocesora (szara) jest przeznaczona wyłącznie dla adwokatów nie wykonujących zawodu.

Opłata za legitymację adwokacką z mikroprocesorem wynosi 91,00 zł. Przy wpłacie na konto ORA w tytule prosimy wpisać „opłata za legitymację adwokacką”.

Do pobrania:
Formularz wniosku o wydanie legitymacji adwokackiej >>>>>>

 

Formularze złożone już przez PT Adwokatów do tej pory są aktualnie i nie ma potrzeby ich wymiany.

 

 

 

Data dodania: 17-11-2020

 

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

tradycyjnie już co roku w naszej Izbie w pobliżu święta Dnia Wszystkich Świętych modlimy się za Koleżanki i Kolegów, którzy już od nas odeszli. W tym roku, z uwagi na sytuację, musieliśmy odstąpić od wspólnej modlitwy w Kościele Rektorackim pw.  Najświętszego Imienia Maryi  w Częstochowie. Jednakże Msza Św. za zmarłych Adwokatów będzie odprawiona, jak co roku, przez naszego duszpasterza ks. dr Jana Koclęgę w dniu 20 listopada br. o godzinie 17.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu.

Wszystkich zachęcam do łączenia się w modlitwie w czasie eucharystii.

Serdecznie dziękuję naszemu opiekunowi duchowemu ks. dr Janowi Koclędze za wszystkie dotychczasowe odprawiane Msze Św. za dusze zmarłych, a w szczególności serdecznie dziękuję za pamięć i tą Mszę Świętą, która będzie miała miejsce w najbliższy piątek, 20 listopada.

Dostojnemu Celebransowi życzę przede wszystkim zdrowia, a korzystając z okazji, moi Kochani, Wam także życzę wszystkiego co dobre w tym trudnym czasie, niech Wam i Waszym bliskim dopisuje zdrowie, a omijają wszelkie zagrożenia.

 

Serdecznie pozdrawiam,

adw. Aleksandra Przedpełska

Dziekan ORA w Częstochowie

 


 

 

 

Drodzy Przyjaciele Adwokaci

            Gorąco pozdrawiam i zapewniam o mojej modlitwie za Was i Wasze Rodziny, przede wszystkim proszę Miłosiernego Boga o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Waszego życia i ciężkiej  odpowiedzialnej pracy…. Jesienny obraz świata a zwłaszcza miesiąc listopad przypominają nam o naszych bliskich zmarłych a prawo MIŁOŚCI BOGA I BLIŹNIEGO wzywa nas do okazania miłości względem tych których Bóg stawia na naszej drodze życia a zwłaszcza w tym miesiącu pamiętamy o naszych zmarłych… Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych drogich Adwokatów którzy odeszli do wieczności, proszę o łączność duchową ze mną w modlitwie 20 listopada o godzinie 17.00 będę celebrował w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Zawierciu najświętszą Eucharystię za Nich, prosząc o wieczną szczęśliwość – zbawienie dla Nich. (20 listopada to trzeci piątek miesiąca a więc szczególny dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia).

 


            Drodzy Przyjaciele Adwokaci, proszę pamiętajcie o tym że sercem i modlitwą jestem z Wami i w tym wymagającym czasie proszę również o modlitwę za mnie… Kochani Adwokatura jak jest pięknym tak i wymagającym powołanie w służbie człowiekowi…, bardzo Was proszę, w tym trudnym czasie, abyście dbali o Siebie o zdrowie i bezpieczeństwo Wasze i Bliskich…

 

        Z pamięcią o Was w modlitwie                                                                               

        Wasz duszpasterz ks. Jan Koclęga

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości
Data dodania: 12-11-2020

 

W obchodach 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięła udział – jak co roku - delegacja Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie.

Kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyła Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Częstochowie adw. Aleksandra Przedpełska, a towarzyszyli jej członkowie ORA: adw. Tomasz Ogłaza oraz adw. Piotr Fik.

 

 

Łącznie newsów: 75
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15